Aylardan Mayıs Mevsimlerden Sonbahar

0

aylardan mayıs mevsimlerden sonbahar

Ne çabuk geçiyor zaman, senden geri sayarken. Daha dün gibi, resme bakarken. Tükeniyorsun, ruhunu her gün bir parça şeytana satarken…

Elimi bile kıpırdatmıyorum, yüreğimle teker teker yazıyorum tüm gece bu  heceleri. Siyah mürekkebim de bitti, ömrümden ömürler de gitti. Elim kalkmadı, vicdanım boş kağıtlara itti. Siyah mürekkeple, beyaz kelimeler yazdım.
Gönlümden aldım, kelimelerime damlattım.

Kara şehirlerde, siyah mürekkepler damladı vicdanıma.  Altı harfi şahit bıraktım gitmeden, kumdan yüreğimin üstüne taştan adını be kadın. Geçmesin artık adın, kırıldı melek kanadın.

Yalnız kaldığında aradın, yalnız kaldığında yaradım. Yalnız sendin kolum kanadım. Yalnız, kırıldı kolum kanadım.

Gözlerinde bir ahmak. Dur orda, öylece uzaktan bak. Al eline bir çakmak, geçmişse bir ateş çak. Savur küllerini fenerin önünde oturduğumuz masadan kara denize.Sıcak bir mum yak, oturduğumuz tahta masaya. Tatlı yiyelim, acı konuşalım son defa.

Hava soğuk, dışarıda ayaz var, geçirene kadar beni, giy sırtımdaki seccademi. Başını bir gün oraya koyduğunda anlayacaksın inan beni.

Kadir, 8 Mayıs 2014 – Aylardan Mayıs Mevsimlerden Sonbahar.

Paylaş

“Yazar, çizer, webmaster” sloganıyla 2009’da açtığım blogumda kişisel edebi yazıların yanı sıra, webmaster, seo, dijital pazarlama, tasarım gibi konularda mesleki tecrübelerimi ve tavsiyelerimi paylaşıyorum. 7 yıldır aktif olarak firmalara ve kişilere dijital ajans hizmetleri veriyorum. Edebiyatı da seviyorum. İnanmıyorsanız bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*