Bir Çift Söz

0

Yazdan  kalma bi eylül akşamıydı sanırım.Kulaklığımı takıp kendi dünyama yol almışken, sol köşede gördüğüm sen miydin bilemedim.  Yüzünü göremiyordum ve hızlıca uzaklaşıyordun oradan. Birden köşeyi dönerken görmüştüm, rüzgardan kıpkırmızı  olmuş  küçüçük burnunu.  Acaba, acaba o sen miydin bilemedim ?  Nerden bileyim, çok değişmiştin tanıyamaz olmuştum ben seni, sen de beni.

En iyisi, peşinden gitmekti. İçim rahat ederdi en azından. Sokağı döndükten sonra  koşar adım yetiştim arkasından..  Paytak paytak gidiyordu yine. Hiç ses etmedim, öylece onu izliyordum. Önünden gidenlere bakıyordu, zaten arkasından gelenlere baksa büyü bozulurdu. Bi köşe daha döndü. Git gide yaklaşmıştım ona. Bi ara olduğu yerde durdu .  Kendi kedime düşünüyordum ne yapacağımı.  O kadar zaman sonra bir tek söz söyleyecektim ona. Tam zamanı dedim  kendi kendime.  Yanına gittim. Omzuna dokundum. Dönüp yüzüme baktı, “Afedersiniz ” dedim, “Birisine mi benzettiniz ? “ dedi ,  “ Hayır dedim, o birisi değildi.”

Söyleyeceğim bir “tek” söz vardı o bile artık  “çift” olmuştu..

Paylaş
"Yazar, çizer, webmaster" sloganıyla 2009'da açtığım blogumda kişisel edebi yazıların yanı sıra, webmaster, seo, dijital pazarlama, tasarım gibi konularda mesleki tecrübelerimi ve tavsiyelerimi paylaşıyorum. 7 yıldır aktif olarak firmalara ve kişilere dijital ajans hizmetleri veriyorum. Edebiyatı da seviyorum. İnanmıyorsanız bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*