Güzel Olurdu

0

11 yaşında olsam.Önümdeki sırada oturan kızın saçını çeksem.Onu sevdiğimi söyleyemesem.Kovalamaca oynarken arkasın koşup, onu bilerek yakalamasam.Yorulduğunda bende yorulup dursam.Gözlerini izlesem gizlice.İncecik pamuk ellerini yine çok sevsem.Mavi önlüğümün sol cebini yırtsam.Yakalığımı okulun kapısından çıkar çıkmaz katlayıp cebime koysam.Sol ayağım ıslansa yine, ayakkabımın yırtık yerinden.

Eve gidince annem ısıtsa sobanın başında soğuktan buruşmuş ayaklarımı.Uyusam onunla sarılıp.Yatarken ayaklarımı ısıtsa ayaklarıyla. Sabah kaldırıp üstümü giydirse.Saçımı eliyle sol tarafa tarasa. Çamur olan ayakkabılarımla tekrar okula gitsem.Ayaklarımı okulun kapısındaki o paspasa  silsem. Yıldız atsa yine öğretmenim defterime. Sınıf başkanı olsam, öğretmen gelene kadar yoklama alsam. Konuşanları kağıda yazsam. Onu konuşsa da yazmasam.Pencerenin önünden gökyüzünü seyretsem yine.Elimi arkadaşımın omzuna atsam. Çamurun içinde maç oynasam yine.

Akşam olsa yine eve gitsem.Annemin güzel yemeklerinden yesem.Ablam ödevlerime yardım etse. Resim defterimi beraber boyasak.Güzel yazı defterimin kenarını  çizgilerle, çiçeklerle süslesem.

Gece Ay’ı ve yıldızları izlesem pencere kenarındaki yatağımdan. Yarın ne olacak diye düşünmesem..Haberim olmasa dünyadan.İki yüzlü insanlardan, yapmacık sevdalardan.Kara işlerden, yalan dostlardan.     Ne güzel olurdu öyle değil mi ?

Kadir, 12.09.2011

Paylaş
"Yazar, çizer, webmaster" sloganıyla 2009'da açtığım blogumda kişisel edebi yazıların yanı sıra, webmaster, seo, dijital pazarlama, tasarım gibi konularda mesleki tecrübelerimi ve tavsiyelerimi paylaşıyorum. 7 yıldır aktif olarak firmalara ve kişilere dijital ajans hizmetleri veriyorum. Edebiyatı da seviyorum. İnanmıyorsanız bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*