Instagram Hikaye Fotoğraf Boyutu

0

Instagrama hikaye özelliği geldiğinden beri instagram hikaye fotoğraf boyutu ne olduğunu bilmiyorduk. Bazı telefonlarda yarım, bazı telefonlarda tam çıkan instagram hikaye fotoğraflarının artık ölçüsü belli.

1080 piksel genişliğinde ve 1920 pixel yüksekliğinde fotoğraf hazırlarsanız, tüm cihazlarda tam olarak aynı ölçüde gözükecektir. Siz de instagram hikaye fotoğraf boyutlarını, 1080×1920 çözünürlüğünde ayarlarsanız, kesik kesik, parça parça görünen resimlerden kurtulmuş olursunuz.

instagram hikaye fotoğraf boyutuÖzellikle samsung, iphone gibi cihazlarla, dik olarak çekilen fotoğrafları (1080×1920 pixel olmak koşuluyla) hikayelerinizde kullanabilirsiniz. Bu ölçülerde çekilen bir resimde, instagram otomatik olarak kırpma yapmayacaktır.

 

Paylaş
"Yazar, çizer, webmaster" sloganıyla 2009'da açtığım blogumda kişisel edebi yazıların yanı sıra, webmaster, seo, dijital pazarlama, tasarım gibi konularda mesleki tecrübelerimi ve tavsiyelerimi paylaşıyorum. 7 yıldır aktif olarak firmalara ve kişilere dijital ajans hizmetleri veriyorum. Edebiyatı da seviyorum. İnanmıyorsanız bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*