Ne Çok Zor Değil Mi ?

0

zordegilmi
Ne çok zor değil mi, bir yerlerde kalmak ? Etrafına aldırmadan, dünya nimetlerine kapılmadan, yüzüne kapılar kapanmadan kalmak… Ne çok zor değil mi, gönül almak. Giderken sertçe kapatılan kapının kırdığı o gönül olmak. İçin için yine senle dolmak… İlkbaharda solmak, sonbaharda donmak…

Ne çok zor değil mi, beklemek. Gelecek diye günü gününe eklemek. Suratına kapatılan o kapı deliğinden gözetlemek. Sığdırmak, yüreğe sığdıramadığını, bir kapı deliğine sığdırmak. Aldırmak, her söylenene aldırmak. Sinirlendikçe kağıtlara kalemle saldırmak… Kalem yazmadıkça, yüreğe daldırmak…

Ne çok zor değil mi, öylece orda oturup ne düşündüğümü düşünmek.Akılda onca tilkiler dolaştırıp, kürkçü dükkanına gelmekten korkmak.Tertemiz sütçü dükkanı varken, ışıldayan parıldayan kürkçü dükkanına girmek, sütü sütçüye zehir etmek….

Ne çok zor değil mi buluşmak ? Ellerini göğe açıp, dualarda buluşmak. Sırat’tan geçip, sonsuzluğa ulaşmak… İçnden ırmaklar akan cennette, el ele dolaşmak ?

Ne çok zor değil mi uyuşmak ? Dünya’da olmazsa, Ahiret’te kavuşmak. Kelimeler olmadan gözlerinle konuşmak.

Ne çok zor değil mi sorduğum sorular karşısında terlemek ? Vicdanlarınızı bir köşeye çekip, içerlemek ?

 

Kadir, 29. Haziran 2013

Paylaş

“Yazar, çizer, webmaster” sloganıyla 2009’da açtığım blogumda kişisel edebi yazıların yanı sıra, webmaster, seo, dijital pazarlama, tasarım gibi konularda mesleki tecrübelerimi ve tavsiyelerimi paylaşıyorum. 7 yıldır aktif olarak firmalara ve kişilere dijital ajans hizmetleri veriyorum. Edebiyatı da seviyorum. İnanmıyorsanız bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*