Adwords Hesap Yöneticisi

Adwords reklamlarınızın yönetimi için profesyonel bir adwords hesap yöneticisi mi arıyorsunuz ? Gelin şimdi sizin de adwords reklamlarıızı profesyonel bir şekilde yönetelim. Gerekli eğitime ve uzmanlık sertifikalarına sahip uzman adwords hesap yönetici hesaplarınızı yönetsin.

 

Adwords Hesap Yöneticisi Nedir ?

Adwords reklamlarını yönetmek, adwords panelini kullanmak bilgi ve deneyim ister. Bir reklamın nasıl oluşturulacağından tutun, anahtar kelimelerin belirlenmesi, tekliflerin ayarlanması gibi birçok birbirine bağlı karmaşık sistemi yönetmek, daha doğrusu profesyonelce, bilinçli olarak yönetmek uzmanlık isteyen bir iştir.

Adwords hesap yöneticisi ilgili kampanyaları, reklamları oluşturarak firmayı  veya hizmeti en iyi bütçelerle en iyi konumlara taşıyan kişidir. Her sektöre göre değişen kampanya kurguları ve anahtar kelime stratejilerini düzenli olarak takip etmek bir adwords hesap yöneticisinin en sık yaptığı işlerdir.

 

Adwords Hesap Yöneticisi Ne İş Yapar ?

Uzman bir adwords hesap yöneticisi tam olarakta şu işleri yapar ;

  • Müşterilere ulaşmak için hangi reklam modeli uygunsa (arama ağı reklamları, alışveriş reklamları, görüntülü arama ağı reklamları) onu belirler.
  • Etkili, dikkat çekici ve yanıltıcı olmayan reklam metinleri yazar. Tıklanma oranları yüksek reklam metinleri oluşturur.
  • İlgili anahtar kelime analizi yaparak, bütçeyi ekonomik kullanma adına yeni anahtar kelimeler ve teklifler oluşturur.
  • Dönüşüm takibi, analitik ve adwords hesaplarının birbirine bağlanması, e-ticaret kurulumu gibi web sitesi ile adwords-analitik arasındaki teknik işlemlerin entegrasyonunu sağlar.
  • Elde edilen tıklanma oranı, tıklanma sayısı, dönüşüm, hemen çıkma oranı gibi metrikleri okuyup, kampanyaları ona göre yönlendirir.
  • Aylık düzenli ve anlaşılır raporlar ile ilgili kişilere gerekli sunumu yapar. Gelecek zamanlarda yapılması gereken kampanyalar hakkında önerilerde bulunur.

Eğer siz de bir adwords hesap yöneticisi arıyorsanız freelancer, bireysel veya kurumsal olarak destek verebilirim. Yan taraftaki teklif formunu doldurarak şimdi ücretsiz fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Google Adwords uzmanlık alanlarımı ve sertifikalarımı aşağıda görebilirsiniz.

Adwords Hesap Yöneticisi
Adwords Hesap Yöneticisi