Anasayfa Instagram İnstagram İşletme Hesabı Açmak ve Geçiş Yapmak

İnstagram İşletme Hesabı Açmak ve Geçiş Yapmak

1 dakika okunma süresi
instagram işletme hesabı

Günümüzde en çok kullaıdığımız sosyal medya platformu haline gelen instagramda işletme hesabı açmak yada işletme hesabına geçiş yapmanın nasıl olduğuna hep beraber bakalım.

Instagram facebook ile birleştiğinden beri bir işletme hesabının açılış, kapanış ve diğer ayarları facebook üzerinden yapılıyor. Instagram’da reklam vermek için mutlaka bir facebook sayfanız olması gerekiyor. Bu sayfa ile instagram hesabınızı ilişkilendirerek işletme hesabına geçebilir, işletme hesabı üzerinden instagram reklamları verebilirsiniz.

İşletme hesabına geçtikten sonra en büyük ikinci farkta gizliliktir. Kişisel hesaplarda olan takip etmeyen kullanıcılara içeriğimizi göstermeme özelliği, işletme hesaplarında yoktur. İşletme hesaplarının tüm içeriklerini takip etsekte, etmesekte görebiliriz.

Instagram İşletme Hesabı Özellikleri

İşletme hesabında benim en çok sevdiğim özelliklerden ilki rapor sistemi. Takipçilerimizin yoğun olduğu şehir ve ülkeleri, yaş gruplarını, cinsiyetlerini, aktif olduğu altın zamanları görebiliyoruz.

instagram işletme hesabı

Adres konusu güzel olan diğer bir özellik. Tıkladığında gerçek konuma yönlendiren, navigasyon üzerinden işletmeyi bulabilme özelliği.

Telefon yada mail adresi eklediğimiz de tıklayıp aramak, yada tıklayıp tanımlanan maile mail atmak mümkün.

 İşletme hesabıyla normal kişisel hesaplar arasındaki en büyük fark aslında raporlama, reklam ve gizliliktir.

instagram işletme hesabı

İşletme hesabından kişisel hesaba, yada kişisel hesaptan yine işletme hesabına istediğimiz zaman geçiş yapabiliriz. Sadece her geçiş yaptığımızda toplanan istatistikler sıfırlanacaktır.

 

Cevap Ver

Yorumunu yaz
Ad Soyad