Sen Bizim Göğsümüzü Genişlet Allahım !

“İçime çektiğim hava, sığmıyor bugünlerde ciğerlerime, daralıyorum. Sen bizim göğsümüzü genişlet Allah’ım.”

Bir yanda  üzerinden türlü oyunlar oynanan vatan, diğer yanda cayır cayır yanan Halep.  Her iki yanda da canı yanan masumlar.  Her iki yanda ve dünyanın dört bir tarafında da  zalimler.

Ağlayan evlatsız kalan anneler babalar, yetim öksüz kalan çocuklar,  kolsuz-bacaksız kalan on üç yaşındaki müdahid genç. Allah elbet sizi görüyor. Sanmayın ki bunların hesabı görülmeyecek !  Allah’a inanan müminler olarak bekliyoruz, o kafirler için çetin azap gününü !

Birleştik, kenetlendik. Hamdolsun Allah’a. Halep’e yardım elini uzatan bütün ümmetten Allah razı olsun. Bir kardeşimizin acısını dindirebilirsek, ne mutlu bizlere !  Bir kardeşimizin aç karnı doyarsa, ne mutlu bizlere ! Bir yetimin başı okşanırsa, ne mutlu bizlere.

Zalimin gücü, imtihan ve acı büyük olmasına büyük.  Ama her  şeyden büyük Allah var. Çünkü ; Allahuekber. Allah en büyüktür. Bizde Allah kiminleyse galip olan odur. İnnallâhe meas sâbirîn. Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara Suresi, 153)

Sabrettik, sabrediyoruz, sabredeceğiz. Ta ki o çetin azap gününe kadar.

“Tadın bakalım inkar ettiğiniz o azabı”  dendiğinde hesap görülecek, defterler dürülecektir elbet.

O güne kadar, kalbimizi sabırla, gögsümüzü imanla doldur Allah’ım. Bize gücümüzün yetmediklerini bize  yükleme. Bizi kafir topluluklarına karşı galip eyle.   (Amin)

 Velhamdülillahi Rabbil alemin.

 

Sen Bizim Göğsümüzü Genişlet Allahım !

Sen Bizim Göğsümüzü Genişlet Allahım ! İçin Yorumunu Yaz

den
Please enter your comment!
Please enter your name here

*