fbpx

 

Kadir Bakmaz

 

1992 doğumluyum. 2009’dan beri aktif, kişisel blog olarak kullandığım Kadirbakmaz.com’u, artık bilgilerimi ve tecrübelerimi paylaştığım bir dijital pazarlama blogu olarak kullanıyorum.

Gerek lise, gerekse üniversite eğitimimi ilgi duyduğum ve severek yaptığım bilişim sektörü üzerine aldım. Şuan, işini severek yapmanın, bu alanda eğitim almış olmanın ve en önemlisi 10 yıllık sektörel tecrübemin çokça faydasını görüyorum.

2018 yılında Polen Medya’yı kurmadan önce, farklı sektörlerde ve farklı firmalarda tam zamanlı olarak dijital pazarlama uzmanı, seo uzmanı gibi pozisyonlarda çalıştım. Yazılım altyapılarına aşinalığım, tasarım yeteneğimin güçlü olması ve Türkçe’yi etkin bir şekilde kullanabilmem, yönettiğim projelerde de başarılı olmamı sağladı. İşin mutfağında olmak başarı için gerçekten önemli bir unsur.

İşimizde kullandığımız terimlerin neredeyse tamamı yabancı kelimeler olmasına rağmen, Türkçe karşılığı olan tüm terimlerin Türkçe’sini kullanmayı tercih ediyorum. Sürekli İngilizce terimleri araya sıkıştırarak (jargonla) SEO’yu “esiyo” diye, dijital pazarlamayı “dicitıl marketing” diye telaffuz ederek, daha fazla şey bildiğimi zannetmiyorum ve konu hakkında zaten bilgisi olmayan kitleleri iş ahlakıma uygun olmayan bir şekilde manipüle ederek etkilemeyi asla doğru bulmuyorum. Dilimde ve dinimde samimi olduğumu düşünüyorum, bu kırmızı çizgilerle çalışıyor ve yaşıyorum.

Birçok alanda olduğu gibi dijital pazarlama alanında da herkesin kendini geliştirebileceğine inanıyorum ve bunun için Kadirbakmaz.com’da meslek hayatım boyunca öğrendiklerimi, edindiğim tecrübelerimi paylaşıyorum. İşim ile alakası olan eğitimlere sürekli dahil olmaya çalışıyorum ve yeni şeyler öğrenmeye seviyorum.  Şöyle ki, bugün öğrendiğiniz bir dijital pazarlama yöntemi bir ay sonra yada bir yıl sonra işe yaramayabilir. Bu sektörde güncel olmak birinci şarttır.

 

Polen Medya’da Web Tasarım, SEO, Google Ads Reklamları, Facebook ve Instagram Reklamları, E-posta Pazarlama, İçerik Pazarlama ve genel anlamda dijital pazarlama alanında butik danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Her sektörün ve firmanın müşteri kitlesinin farklı bir zihin yapısında olduğunu gördükten sonra, başarı oranını arttırmak için sektöre-firmaya özel dijital pazarlama yöntemleri uyguluyoruz. Müşterilerimize değer üreten bir sistem (teknik tabirle “funnel”) kurarak, düzenli gelir kaynakları üretmek ve var olanları iyileştirmek için çalışıyoruz.

Dijital pazarlama, web tasarım, e-ticaret alanlarında çözümler üreten, profesyonel bir ağa ve ekibe sahibim. Şuan bireysel olarak dijital pazarlama eğitimleri de veriyorum. Ayrıca ekibimize ait e-ticaret ve yazılım alanındaki iki farklı girişimimizi yönetiyorum.

Bana en hızlı iletişim sayfasındaki form üzerinden yada mail adresimden ulaşabilirsiniz. (Genellikle 24 saat içinde dönüş yapıyorum.)

Görüşmek üzere.