Ana Sayfa Adwords Uzmanı

Adwords Uzmanı

Adwords uzmanı işletmenizin ürün veya hizmetlerini google dijital reklamcılık platformu adwords üzerinde kurgulayan, yöneten, maliyet-dönüşüm dengesini optimize edip maksimum kâr üretmeye odaklı kişilerdir.

Ben sertifikalı bir adwords  uzmanı olmanın yanı sıra 8 yıldır edindiğim tasarım, yazılım ve kullanıcı deneyimi tecrübelerim sayesinde adwords hesabınızı yönetmekten ötede işler yapıyorum.

Mesela bütçenizi doğrudan etkileyen kalite puanlarını en üst düzeye çıkarmak için açılış sayfanızın tasarımına, web sitenizin hızına ve altyapısına müdahale ediyorum. Yine aynı şekilde gerekli içeriklerle besleyerek, reklamlarınızla alakalı açılış sayfaları tasarlayıp minimum bütçeyle maksimum tıklamalar ve dönüşümler almanızı sağlıyorum.

adwords uzmanı
Adwords Uzmanı  – Diğer sertifikalar için tıklayın.

 Adwords Uzmanı Ne İş Yapar ?

Adwords uzmanı olarak ajanslarda veya bireysel olarak çalışan birçok meslektaşımız mevcut. Genelde ajanslarda çalışan adwords uzmanları rutin adwords işlemleri diyebileceğimiz hesap kurulumu, haftalık takibi ve analizini yapar. Bireysel olarak çalışan danışman arkadaşlarımda bu rutinler pek daha az görülür. Her işte olduğu gibi kalıplaşmış şeyler bir zaman sonra tepki vermeyebilir.

Adwords Uzmanı Olarak Senin Farkın Ne ?

Adwords uzmanı olmak için 3-6 ay kağıt üzerinde bir eğitim alıp sektöre girmekten ziyade 2009’dan beri seo, wordpress, e-ticaret ve dijital pazarlama konularına hakim olmam, işin mutfağında yer almam en büyük farktır.

En basitinden kullanıcı deneyiminin ne olduğunu bilmeden, bir web sitesi tasarlamadan, google analitikte dönüşleri görmeden reklamlara yön vermek, rastgele yapılan bir iş olacaktır. Bu işin tekniğini bilmek ve altyapısına hakim olmak  başarılı olmamdaki temel faktörlerden en önemlisidir. Ayrıca adwordste başarıya ulaştıracak faktörlerden biri olan etkileyici reklam metinleri yazmak, 10 yıldır blog yazan ve edebiyatla iç içe olan benim gibi birisi için hiçte zor değil.

E-ticaret sürecini bilmeyen birisinin adwords reklam sürecini sadece aldığı eğitimde görebilir. E-ticaret sitesi yönetimi yapan ve tüm bu süreçlere hakim birinin gözünden adwords ile müşteri olarak sipariş bile vermeyen birinin gözünden adwords mutlaka farklı olacaktır.

 

Adwords Uzmanı Maaşı Ne Kadar ?

Bir adwords uzmanı olarak, firmalarla veya kişilerle kurumsal olarak talepler doğrultusunda çalışmaktayım. İstanbul içi firmalarla aylık durum ve iş geliştirme toplantıları yapabiliyorum. Adwords uzmanı ücretleri diğer bir deyişle adwords uzmanı maaşları sektöre iş tecrübesine ve çalışma modeline göre değişiklik göstermektedir.

Deneyimsiz yada yeni başlayan bir adwords uzmanı küçük bir işletmede tam zamanlı çalışarak 3500 TL’den başlayan maaşlar alabilir ve bu maaşlar beş haneli rakamlara kolayca ulaşabilir. Bu maaşlar kişiye, sektöre ve işletmeye göre değişiklik gösterir. Rastgele bir rakam söylemek ve kalıba sokmak mümkün değildir.

 

Adwords ile ilgili detaylar için iletişim sayfasından bana ulaşabilir, yandaki adwords teklif formunu doldurabilirsiniz. Tam zamanlı bir adwords uzmanı istihdam etmek istemiyorsanız yada sektörel tecrübesi olan gerçek bir uzmanla kurumsal olarak çalışmak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz.

adwords uzmanı

Adwords Uzmanı Kadir Bakmaz

Google adwords uzmanı ile işinizi büyütmeye başlamak için aşağıdaki formu doldurun. Hemen teklif isteyin.

Google Adwords Sıkça Sorulanlar

Google Adwords Hakkında Son Yazdıklarım