Anasayfa Adwords Uzmanı

Adwords Uzmanı

Adwords uzmanı işletmenizin ürün veya hizmetlerini google dijital reklamcılık platformu adwords üzerinde kurgulayan, yöneten, maliyet-dönüşüm dengesini optimize edip maksimum kâr üretmeye odaklı kişilerdir.

Ben sertifikalı adwords  uzmanı olmanın yanı sıra 8 yıldır edindiğim tasarım, yazılım ve kullanıcı deneyimi tecrübelerim sayesinde adwords hesabınızı yönetmekten ötede işler yapıyorum.

Mesela bütçenizi doğrudan etkileyen kalite puanlarını en üst düzeye çıkarmak için açılış sayfanızın tasarımına, websitenizin hızına ve altyapsına müdahale ediyorum. Yine aynı şekilde gerekli içeriklerle besleyerek, reklamlarınızla alakalı açılış sayfaları tasarlayıp minimum bütçeyle maksimum tıklamalar ve dönüşümler almanızı sağlıyorum.

adwords uzmanı
Adwords Uzmanı  – Diğer sertifikalar için tıklayın.

 Adwords Uzmanı Ne İş Yapar ?

Adwords uzmanı olarak ajanslarda veya bireysel olarak çalışan birçok meslektaşımız mevcut. Genelde ajanslarda çalışan adwords uzmanları rutin adwords işlemleri diyebileceğimiz hesap kurulumu, haftalık takibi ve analizini yapar. Bireysel olarak çalışan danışman arkadaşlarımda bu rutinler pek daha az görülür. Her işte olduğu gibi kalıplaşmış şeyler bir zaman sonra tepki vermeyebilir.

 

Adwords Uzmanı Olarak Senin Farkın Ne ?

Ben google adwords ile tıpkı kendi işlerimi büyüttüğüm gibi, sizin de işlerinizi büyütmek için uğraşırım. Adwords uzmanı olmak için 3-6 ay eğitim alıp sektöre girmekten ziyade 2009’dan beri seo, wordpress, e-ticaret ve dijital pazarlama konularına hakim olmam, işin mutfağında yer almam en büyük farktır.

En basitinden kullanıcı deneyiminin ne olduğunu bilmeden, bir web sitesi tasarlamadan, analtikte dönüşleri görmeden reklamlara yön vermek, rastgele bir iş olacaktır. Bir işin tekniğini ve altyapısın bilmek her zaman bana +1 kazanmıştır.

E-ticaret sürecini bilmeyen birisinin adwords reklamlarının sürecini sadece aldığı eğitimde görebilir. E-ticaret sitesi yönetimi yapan ve tüm bu süreçlere hakim birinin gözünden adwords ile müşteri olarak sipariş bile vermeyen birinin gözünden adwords mutlaka farklı olacaktır.

Bir de en sevdiğim yönü, işin edebiyatı var. Etkili reklam metinleri yazmak ve tıklanma oranlarını arttırmak için her gün bir avuç dolusu hayal gücüne ihtiyacınız var.

 

Adwords Uzmanı Maaşı Ne Kadar ?

Bir adwords uzmanı olarak, firmalarla ve kişilerle kurumsal yada bireysel olarak, taleplere göre çalışmaktayım. İstanbul içi firmalarla aylık durum ve iş geliştirme toplantıları yapıyorum. Adwords uzmanı ücretleri diğer bir deyişle adwords uzmanı maaşları sektöre ve çalışma modeline göre değişiklik göstermektedir.

Adwords ile ilgili detaylar için iletişim bölümünden bana ulaşabilir, yada yandaki adwords hizmet talep formunu doldurabilirsiniz. Yüksek maaşlarda adwords uzmanı istihdam etmeden, sertifikalı uzmandan profesyonel destek alabilirsiniz.

Google Adwords Sıkça Sorulanlar

Ücretsiz Teklif İsteyinGoogle Adwords Hakkında Son Yazdıklarım