Seo

Seo, yani arama motoru optimizasyonu hizmetini tam 6 yıldır kişi ve kurumlara veriyorum. Arama motoru optimizasyonu sayesinde web sitelerine daha fazla ziyaretçi çekerek, ürünlerin ve hizmetlerin daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlıyorum.  İşin içine kullanıcı deneyimi tecrübemi de katarak, dönüşüm oranını en üst seviyeye çıkartıyorum.

Derin bir nefes alın, Seo’ya dalıyoruz.

Seo Uzun Soluklu Bir Süreçtir

Arama motorlarındaki sıralamalara yaklaşık 200’den fazla değişken etki eder. Bunlardan site içeriği, başlıklar, domaini ve domain yaşı, sosyal medya kanalları, link inşaası gibi konular başta gelir.

Her sektörde farklı seo teknikleri  ve taktikleri kullanılabilir. Örneğin sıhhi tesisat sektöründe kullandığınız seo tekniklerini, e-ticaret sektöründe kullanamayabilirsiniz. Bu sebeple rekabet bize neler yapmamız gerektiği hakkında her zaman yol göstericidir.

 

Bir sitenin seo’su için ne kadar ödenir ?

Seo’nun bazen ziyaretçi çekip satış yapmaktanda öte amaçları olabilir. Örneğin prestij ve marka algısı oluşturmak. Anahtar kelimeler arasındaki rekabetten tutun, sitelerin iç yapısı ve kalitesi, alan adınız, sektörünüzün durumu size seo için ne kadar ödeyeceğinizin cevabını verebilir.

Örneğin satış yapmadığınız bir anahtar kelimede bile yıllarca ilk sırada kalmak, ciddi bir marka algısı ve prestij oluşturur. Youtube’da bir videoda izlemiştim, 2002 model bir Şahin markalı araç, değerinin tam 10 katına satılmıştı.  Seo’da marka algısı ve oluşturulan değer, bazen direk satış yapmaktan kârlı hale dönüşebiliyor.

Netice olarak, her kampanyanın bir satış amacı olduğu gibi, her seo’nun da bir amacı-hedefi vardır. Siz de seo hedefinizi, anahtar kelimelerinizi ve sitenizi seo teklif formu üzerinden gönderebilir, ücretsiz seo teklifi isteyebilirsiniz.