Google Alışveriş Reklamları

google ürün listeleme reklamları

Google alışveriş reklamları, diğer adıyla ürün listeleme reklamları e-ticaret siteleri için sıklıkla kullandığımız reklam modelidir. E-ticaret sitemizde var olan ürünleri, xml gibi araçlarla google’a göndererek ürünlerimizin satılmasını sağlarız.

Alışveriş reklamları ürün ismi, fiyat, resim ve satıcı adımızla birlikte alışveriş sekmesinde yada organik arama sonuçlarının üzerinde yayınlanır.

google alışveriş reklamları

Alışveriş reklamlarında tıklama oranları diğer reklam modellerine göre çok daha yüksektir. Kullanıcılar ilgili ürünleri arayıp bulduklarında, satıcısı ürün fiyatı ve resmi konusunda daha tıklamadan fikir sahibi oldukları için, dönüşüm oranları daha yüksektir.

Eğer bir e-ticaret sitesi yöneticisi veya sahibiyseniz, adwords platformunda google alışveriş reklamlarını kullanmıyorsanız, gerçtekten çok şey kaybediyor olabilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamları Nasıl Çalışır ?

Alışveriş reklamlarını ortak bir pazar olarak düşünebilirsiniz. Pazar için sattığınız ürünlerin listesini yapar, hangi ürünü ne kadara sattığınızı belirtiriz. Eğer pazarda bu ürünlerimizle ilgilenen potansiyel müşteri varsa, bize yönlendirirler. Google alışveriş reklamlarıyla da tam bunları yaparız.

Ürün listelerimizi Google Merchant ile göndeririz. İlgili reklam politikalarına aykırı bir ürün satmıyorsak gerekli optimizasyonlarımızı yapar ve reklamlarımız onaylanmasını bekleriz. 1-3 iş günü içinde reklamlarımız onaylanır ve yayınlanmaya başlar.

Google alışveriş reklamları sertifikası sahip bir adwords uzmanı ile çalışmak isterseniz, iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Yada yan taraftaki formu doldurabilirsiniz.

adwords alışveriş reklamları sertifikası
Adwords Alışveriş Reklamları Sertifikası

Cevap Ver

Yorumunu yaz
Ad Soyad