E-ticaret sitesinin faydaları nelerdir ?

0
352
e ticaret sitesinin faydaları

İnternetin yaygınlaşmasından sonra e ticaret dünyası hızlı bir büyüme ivmesi kazanmıştır. Bu büyümenin sonucu olarak tüketiciler satın almak istedikleri ürünleri internet üzerinden araştırarak almayı, üretici ve satıcılarsa bu açılan yeni internet pazarını daha aktif kullanmayı öğrendiler.

Örneğin, bir kitapçı dükkanında veya mağazasında bulunan ürünleri  e ticaret siteleri hazırlayan firmalar arasında bir tanesi aracılığıyla sitesini oluşturup, ürünlerini ekleyip satışlarına başlayabilir. Mağazasındaki ürünler zaten var olduğundan, yeni bir sektörde kendine zahmet vermeksizin, şu anki mevcut olan kitap satış işini büyütebilir, müşteri çevresini daha da genişletebilir.

Kitap ürünlerini e ticaret sitesine ekleyerek, o kitabı dükkanına giren kişilerin sayısından daha fazla kişinin görmesini sağlayabilir. Düzenleyeceği bilinçli reklam hareketleri ile satışları daima üst seviyelerde tutmak, e ticaretin pazarlama taktiklerinden sadece bir tanesidir.

İş yeriniz, mağazanız zaman zaman kapalı olabilir. İnternet siteniz 7 gün 24 saat açık olacağı için müşterileriniz ürünlerini internet ortamında her an görebilir, inceleyebilir ve satın alabilir.

E ticaretin bayramı yoktur. Seyranı yoktur. E ticaret başlı başına bir kolaylıktır. Siz bilgisayar başında olmasanız bile ürünlerinizi veya hizmetlerinizi birileri satın alabilir, sipariş verebilir.

Elbette bu kolaylık, olaya uzaktan bakanlar için elleri ovuşturup paraları saymak anlamına asla gelebilir, ki asla öyle değildir. Çünkü her iş gibi e ticaretin de bir iş disiplini olması gereklidir. Ürün satma politikaları, müşteriye ulaşmak, kaliteli ve özgün bir marka oluşumu … Bunların hepsi profesyoneller tarafından yönetilmesi gereken ve ancak  yönetilince başarı sağlanabilinen kavramlardır.

Siz de e ticaret siteleri arasından size en uygun olanı seçin, e ticaret dünyasında yerinizi hala almadıysanız mutlaka alın. Üstelik e ticaret dünyasına ilk adımınızda binlerce lirayı boşa harcamadan…

Bu yazıya benzeyen, e-ticaret hakkında bilgi edinebileceğiniz  e ticaret sitesi açmak için 10 farklı neden başlıklı yazımda diğer püf noktaları da bulabilirsiniz.

Önceki İçerikGoogle’da Sıra Garantisi Verilir Mi ?
Sonraki İçerikE-ticaret Sitesi Açmak İçin 10 Farklı Neden !
2009’dan beri Kadirbakmaz.com’da yazıyorum. Kurucusu olduğum Polen Medya'da butik dijital pazarlama hizmetleri ve dönüşüm odaklı web hizmetleri sunuyoruz. Daha fazlası için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz