Google’da Sıra Garantisi Verilir Mi ?

0
199
google sıra garantisi verilir mi

Google seo’da sıra garantisi verilir mi diye kendi kendimize veya bu işi iyi bildiğini düşündüğümüz kişilere sorabiliriz. Peki google’ın kendisini sormayı hiç düşündünüz mü ?

Son yıllarda seo adı altında elde edilen haksız kazançlar aldı başını gitti. Bu yazıyı da bu konulara istinaden yazdım.

İnternet sitesi olan her kişi, elbette arama motorlarında üst sıralarda  çıkmak ister. “İlk sayfaya her türlü gelirim,  1.sırada kıyamete kadar kalayım”   ister  tabiri caizse.  Hele  de e-ticaret  vb. sektörlerdeki gibi maddi kazanç da işin içine eklendiyse, vay website sahibinin halina.

Seo kavramının ne olduğunu daha bilmeden hizmet satın almaya çalışan web site sahibimiz, müdürümüz, patronumuz her kim ise ilk başlarda çoğu kişi gibi kıyısından köşesinden yavaş yavaş yolunur.

google sıra garantisi verilir miOlay şu ki ; müşteri veya web site sahipleri “Ben google da “ahmet” yazınca ilk sırada çıkmak istiyorum” gibi bir cümle kurduğunda cevap olarak; “Tamam ahmet bey, 1.sırada kesin çıkartırız”   veriliyor.

Şimdi bu cevabı veren ordinaryus yüksek seocu abimiz  ya üç beş kuruş veya binlerce liralık para hırsı için kardeşini kandırıyor, ya da işin sadece parasal yönüyle ilgileniyor, teknik bilgisi yok.

Kardeşini kandırıyor dedim, çünkü  Mü’minler ancak kardeştir.

 

Google kendi forumlarında, bloglarında her yerde bas bas bağırıyor.

Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.  ”

google birinci sıra garantisi

Google forumunda yer alan metni okuyarak sıra garantisi verilir mi  detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Size 1.sırada veya  başka sıralarda garanti veren kişilere itibar etmeyiniz. Hele ki sabit kalıcı bir çalışma yapılacak derlerse yavaştan ilerleyin.

Niyetini bilmediğiniz insanlarla çalışmayın. Google da üst sıralara çıkmak için para verebilir, para harcayabilirsiniz. Lakin boş temennilerle atılıp tutulan ve sonuç olarak baktığınızda hiçbir faydası olmayan işlere, çalışmalara veya kişilere itibar etmeyiniz.

Önceki İçerikHtaccess 404 Yönlendirmesi
Sonraki İçerikE-ticaret sitesinin faydaları nelerdir ?
2009’dan beri Kadirbakmaz.com’da yazıyorum. Kurucusu olduğum Polen Medya'da butik dijital pazarlama hizmetleri ve dönüşüm odaklı web hizmetleri sunuyoruz. Daha fazlası için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz