Hayaller SEO Hayatlar Adwords

0
218
hayaller seo hayatlar adwords

Günümüzde internet kullanımının artmasıyla, bilinçli internet kullanıcısı sayısı da artmaya başladı. (Çok şükür) Eskiden duyduğumuz birçok saçma sapan soruları artık duymuyoruz.

İşletmeler ve bireysel arama motoruyla tanıştıktan sonra, her pazarda lider olmak istedikleri gibi Google pazarında da lider, görünür ve popüler olmak istiyorlar. Bu bir yarış. Önde giden her zaman daha çok kazanıyor. Öyle olmasa madalya kürsüsünde birinciye altın, ikinciye gümüş, üçüncüye bronz vermezlerdi…

Durum böyleyken Google arama sonuçlarında da altın madalya hak etmek için herkes yarışmaya, rekabet etmeye başladı. Nasıl  Google ilk sırada olacaklarını araştırdılar ve Seo ile tanıştılar.

Yüzlerce web sitesinde “SEO Nedir”, “Seo Search EngineOptimization kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasıdır” diye giden,  kalıplaşan, betondan heykeli dikilecek makaleleri okudular. Arama motoru optimizasyonu diyemediler. Uzattıkça uzattıklar, esiyo dedikçe estirdiler…

Sonra rekabet halindeki kitleler  işin daha kolayını buldular. Google Adwords ile organik arama sonuçlarının üst sıralarında, ücretli reklamlarla tanıştılar. Tabiri caizse, parayı verdiler düdüğü çaldılar. Kimileri Adwords ile işlerini katlarken, kimileri için verdiklerini bile alamadıkları bir araç haline geldi.

hayaller seo hayatlar adwords

 

Netice itibariyle öz evlat gibiydi SEO, vazgeçilmezdi. Aklımızın hep bir köşesi parayla işimizi hallettirmenin, tabiri caizse paraya takla attırmanın, diğer köşesi bedavadan arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmanın peşinde oldu. Böyle de devam edecek.

Adı üstüde organik aramalar, tamamen yararlı içerikler. İşimize yaracak, tam da aradığımız şeyler demek.  Her ne kadar arama motorlarını yanıltacak, speküle edecek çalışmalar da yapılsa genel itibariyle bu böyle.  Seo bizim can dostumuz, adwords ise cebinde para yokken yanında olmayan arkadaşların gibi.

Hayaller seo, hayatlar adwords. Seo’suz olmayacağı apaçık belli. Adwords ile işinizi ne kadar büyütebilir ve kâra geçebilirsiniz bence onu düşünün. Anlık dönüşler için Adwords’ü, ileriye dönük yatırım için Seo’yu tercih edin. Ne de olsa SEO, uzun soluklu bir macera.

Önceki İçerikSeo Fiyatları Neye Göre Değişir ?
Sonraki İçerikSeo’nun Faydalarını Ne Zaman Görürüm ?
2009’dan beri Kadirbakmaz.com’da yazıyorum. Kurucusu olduğum Polen Medya'da butik dijital pazarlama hizmetleri ve dönüşüm odaklı web hizmetleri sunuyoruz. Daha fazlası için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz