Google Arama Ağı Reklamları

0
574
adwords arama ağı reklamları

Arama ağı reklamları Google Adwords’te en çok kullanılan reklam modelidir. Eğer belirlediğiniz bir anahtar kelime veya kelimeler aratıldığı anda reklamlarınızın görünmesini istiyorsanız, bu reklam modelini kullanırız.

Arama ağı reklamlarında ürün veya hizmetleriniz kullanıcıya ürünü aradığı anda gösterilir. Yani ürün veya hizmetiniz tüketicinin tam da ihtiyaç duyduğu zamanda karşısına çıkar. Diğer gösterim türü reklamlardan en büyük farkı budur.

Anında ihtiyaç duyabileceğimiz sektörlerin başında su ve elektrik tesisatçıları, yeme-içme, teknik servis hizmetleri, uçak-otobüs bileti, çilingir hizmetleri geliyor. Bunu sınırsız sayıda çoğaltmamız tabiki mümkün.

arama ağı reklamları
Arama Ağı Reklamları

Arama Ağı Reklamlarını Müşteriler Nasıl Görür ?

Belirlediğiniz anahtar kelimelerle bir reklam kampanyası oluşturduğumuzu düşünelim. Eğer bir kullanıcı bilgisayar, tablet veya telefonunda belirlediğimiz anahtar kelimelerimizi aradığında reklamlarımız görüntülenir. Reklamlar için gösterildiğinde değil sadece tıklandığında para ödersiniz.

 

Arama Ağı Reklamları Nerede Gösterilir ?

Organik arama sonuçlarının üst kısmında “reklam” etiketi ile çeşitli reklam metinlerini hepimiz görmüşüzdür. Reklamlarımız anahtar kelimeye göre ilk 4 sırada, altta 3’lü olarak gösterilebilir. Yine 2. 3. ve diğer sayfalarda da bu şekilde listelenebilir. Reklam veren sayısı fazla oldukça, rekabette ve konum sıralaması da sürekli değişir.

Ayrıca arama ağı reklamları Youtube vb. iş ortakları web sitelerinde de yayınlanır.

 

Reklamları Gören Kitleyi Seçebilir Miyim ?

Elbette, arama ağı reklamlarını  bilgisayar, tablet veya telefon gibi cihazlara göre filtrelemeniz mümkündür. Sitenizi daha önce ziyaret edip etmediği, ilgi alanları, sitenizden alışveriş yapıp yapmadığı gibi daha derin detaylarla, kitlelere ulaşabilirsiniz.

Örneğin sadece iphone kullanan kişilere reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Hatta sadece istanbulda iphone telefon kullanan, 18-65 yaş arası kadınları bile seçebilirsiniz.

adwords arama ağı reklam sertifikası

Google Adwords Arama Ağı Reklamcılığı Sertifikalı bir iş ortağı olarak sizin de arama ağı reklamlarınızı yönetebilirim.  Ücretsiz fiyat teklifi almak için şimdi yandaki formu doldurun. Freelance, bireysel veya kurumsal olarak çalıştığım samimi,  seçkin ve adım adım başarıya ulaşan müşterilerimden olun.

https://www.kadirbakmaz.com/adwords-uzmani/ sayfasında bir adwords uzmanın ne olduğunu, neler yaptığını ve diğer detayları bulabilirsiniz.

Önceki İçerikWeb Sitesi Olmayan Firma  Var Mı Hala ?
Sonraki İçerikBilgisayar Programcılığı Okumak
2009’dan beri Kadirbakmaz.com’da yazıyorum. Kurucusu olduğum Polen Medya'da butik dijital pazarlama hizmetleri ve dönüşüm odaklı web hizmetleri sunuyoruz. Daha fazlası için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz