Nostalji Kokan Web Sitesi Makalesi

0
269
nostaljik makale

Nerden nereye….

2007 yıllarında lisedeyken adım attığım web dünyasında bayağı bir yol kat etmişim. Daha dün gibi hatırlıyorum, bedava site kurmak için interneti alt üst ettiğimi…

Bedava sitem şablonları mı dersiniz, blogspotlar mı,  wordpressler mi ? Hepsini zamanında denemiştim. Sevmediğim joomla ile önceden tanışsam da, daha sonra aşık olduğum wordpress ile bugün hala beraberiz.  Hatta şuan size alt yapıdan merhaba diyor.

Merhaba Dünya” yada “hello world” o zamanlardan bu zamanlara eskimeyen tek şey. Eskime yok, aksine yenilik var wordpresste.  En azındam joomla gibi kökü kuruyup kaybolma seviyesine gelmedi. Ödev için kurduğum wordpress blog tarzı basit sitelerden, şuan günümüzdeki kurumsal web sitelerine dönüp baktığımda, ne cevher varmış wordpresste diye içimde geçirmiyor değilim.  O zamanlardan bu zamanlara neler gelişmedi ki ?  Sürükle bıraklar mı, html5 videolar mı, seo altyapısı mı…  Şuan tadından yenmiyor. Ah bir de wordpresse çamur atanlar olmasa.

Sevdiğimize laf söyletmeyiz, fıtratımız böyle 🙂

Seo demişken, bugüne kadar etrafınızda sırf seo altyapısı daha iyi diye sürekli blog tarzı paravan alt siteler kuranları hatırlarsınız, işte onlar bile zaman zaman laf sokuyor wordpress’e. Hem kullan hem ardından konuş…

Bugünden on yıllar önce web sitesi çok önemli birşeydi. Şuan daha önemli desek yanlış söylemiş olmayız. İnternet sektörünün büyümesiyle, web sitelerin sayısı da arttı. Daha önce hiç hayatımızda olmayan e-ticaret siteleri gün yüzüne çıktı. Türkiye’de e-ticaret siteleri patladı gitti desek yeri yani.

hazır web sitesi
hazır web sitesi

Öyle bir duruma geldik ki, cep telefonumuzdan bir yere gitmeden önce orası hakkında adres, yorum bilgisi öğrenmek istiyoruz. Google boş durur mu, hemen yorumu, haritayı bize sunuyor. Restorantın web sitesinde adresine bakıp, navigasyonla gitmek mümkün, hiç bilmesek bile.  Web site işleri de o kadar kolaylaştı ki artık, hazır siteler ile aynı gün web siteleri açmak hayal değil. Hem de her sektöre uygun hazır web sitesi şablonları seçmek mümkün. https://www.hazirwebsitem.net hazır siteleri onlardan birtanesi. İçinde farklı sektörler için özel olarak tasarlanmış web siteleri mevcut.

Ödev için verilen siteleri hazırlamak bile günler,haftalar hatta aylar sürerken mobil uyumlu bir web sitesini aynı gün açmak hem zamandan hem de paradan tasarruf. Kışlık turşu gibi, çıkar ye gibi birşey 🙂

Sözün özü, nereden nereye geldik. On yıl önce başlayan site maceraları bugün buralara kadar geldi. Bugüne kadar yanımdan ayrılmayan wordpress‘ teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Önceki İçerikGoogle Merchant Center Nedir ?
Sonraki İçerikSeo Fiyatları Neye Göre Değişir ?
2009’dan beri Kadirbakmaz.com’da yazıyorum. Kurucusu olduğum Polen Medya'da butik dijital pazarlama hizmetleri ve dönüşüm odaklı web hizmetleri sunuyoruz. Daha fazlası için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz