Seo Çalışması Ne Kadar Sürer ?

seo çalışması ne kadar sürer

Seo başlı başına bir süreçtir. Güncel olarak sürekli devam edildiğinde sonuçlar gösterir. Bir web sitesi ne kadar güncelse, arama motorları tarafından o kadar çok ziyaret edilir. Optimizasyonu yapılmış web sitemizi rutin zamanlarla çalışma yapıp-bırakırsak, işin organik tarafında sorunlar yaşarız.

Cırcır Böceği ile Karınca’daki gibi yazın yatıp kışın çalışmak yada kışın yatıp yazın çalışmak yoktur. Seo daima güncel olmayı gerektirir.

Seo çalışmasına başladıktan sonra 2-3 ay içerisinde sonuçlarını olumlu yönde görebiliriz. Belirli bir noktaya kadar geldiğimizde ve bu nokta bize hedefimize ulaştığımızı söylüyorsa artık burada kalmak için çaba harcarız.

Alt sıralardan yükselmek için, birilerinin önüne geçmek gerekir. Nasıl ki biz seo çalışmaları yaparak, birilerinin önüne geçip bayrağı aldıysak, birileri de seo çalışması yapıp bizim önümüze geçebilir.

Bu ve benzeri birçok sebeple sitemizi daima güncel tutup, seo ile aramızı bozmamamız gerekir. 10.000 bakımı yapılmış bir araç sizi sorunsuz 10.000 km götürebilir. Ancak daha sonrası oluşabilecek sorunlar için 10.000  sonrası garanti edilmez.

Seo’da buna benzer, etkin bir çalışma çok iyi yerlere getirebilir ve artık Seo’ya ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak kalıcı olmak için, istikrar şarttır.

2 Yorumlar

Cevap Ver

Yorumunu yaz
Ad Soyad